Farby Renpol
Poradnik malarski
Malowanie ścian
Super ściana

Ściana nie taka nudna

Wnętrze domu tworzy przestrzeń dla życia na co dzień. Tło wszystkich dotyczących nas wydarzeń powinno być odpowiednio dobrane by się nam poprostu podobać.

Obecnie istnieje ogromny zasób narzędzi i technologii, które pozwolą na osiągnięcie żądanego efektu we wnętrzu.

Podstawowym sposobem na wytworzenie atmosfery w pomieszczeniu jest jego pomalowanie. Najczęściej stosowanymi farbami są winylowe albo akrylowe. Zaletą malowania ścian jest nie tylko dekoracja, ale tez względy higieniczne.

Istnieje kilka wskazówek, jak wytworzyć odpowiedni klimat pomieszczenia bądź jak je optycznie poprawić.

Ściany pomalowane na ciepłe barwy jak żółć, zieleń czy brąz powodują odczucie przytulności, natomiast barwy zimnie jak niebieski lub biały stwarzają wrażenie chłodu, sterylności. Jednak nie trzeba malować wszystkich ścian na jeden kolor. Można zastosować piękny intensywny kolor (czerwień, fiolet, szarość) na jednej lub dwóch przylegających ścianach, tworząc niezwykle ciekawy efekt.

Idąc jeszcze dalej można z powodzeniem stosować pasy (poziome, pionowe) różnobarwne pasy w jednej tonacji koloru albo zestawić ze sobą trzy kolory (więcej barw może przytłoczyć). Taki zabieg świetnie nadaje się do optycznego wydzielenia jednej z funkcji pokoju (np. w niebieskim kącie część do pracy a przy ścianie z fioletowymi, różowymi, fiołkowymi pasami pionowymi część wypoczynkowa). Jeśli gustujemy w dość oszczędnym eleganckim wystroju, to dodatkowym elementem dekoracyjnym może być fragment ściany z naniesionym ornamentem, co sprawi, iż wnętrze nabierze przytulnego charakteru a nie straci na jakości.

Pamiętać należy, że malując ściany na ciemny kolor, a sufit na jasny, powodujemy „podwyższenie” pomieszczenia; odwrotna konfiguracja sprawi wrażenie, że pokój jest niższy i mniejszy. Pomieszczenie pomalowane w całości na ciemno będzie powodowało odczucie miejsca ciężkiego, przytłaczającego, natomiast pomalowany na jasno wytworzy wrażenie lekkości.
Jak malować ścianę Jak malować ścianę Jak malować ścianę Pora na malowanie.
Zlecamy komuś lub czas zakasać rękawy.
 
 • "RENPOL" Sp. z o. o.
  ul. Sokołowska 153
  08-110 Siedlce

  tel.  256 325 290
  fax  256 325 273
  e-mail:
  biuro@farby-renpol.com
 • DZIAŁ HANDLOWY
  ul. Magazynowa 8a
  08-110 Siedlce

  tel.   256 325 290
  fax   256 325 273
  e-mail:
  farby.renpol@gmail.com
 • Mapa dojazdu
  Mapa dojazdu do Firmy Renpol
Oficjalny dystrybutor marek
 • Farby i produkty malarskie Tikurilla
 • Farby i produkty malarskie Tikurilla Temaspeed
 • Farby i produkty malarskie Tikurilla Coatings
 
Znajdziesz u nas produkty malarskie tych firm
strony internetowelogo L77